מלי ואני ביום כבשה

יום אחד , לפני כמה שנים, כשדולי הכבשה המשובטת היתה עדיין שם דבר, נפגשנו מלי ואני לבוקר של כבשים.

הכרנו דרך פורום הטקסטיל והליבוד בתפוז. מי שקורא כאן בבלוג יודע שהוא מקום מכונן בהיסטוריה הוירטואלית שלי כמו גם כבסיס לקשרים החברתיים שלי. מלי, מעבר להיותה מוכשרת, היא מורה לתפירה ונפגשנו כדי לתפור "כבשה של טילדה"

טילדה (Tilda) היא חברה שהוקמה בשנת 1999 ע"י Tone Finnanger. מעצבת נורבגית מוכרת כשהיא רק בת 25. ההצלחה שלה החלה עם יציאתם לאור של שני ספרי קראפט עם גזרות והדרכות מדוייקות לביצוע. הדמויות שלה מקוריות ורומנטיות וכל עיצוב שלה כובש בסערה את העולם.

הכבשה בה עסקינן ( לטילדה נולדו עוד כבשים מקסימות) מופיעה בספר ה- Crafting Springtime Gifts  שלה. את הספרים של טילדה ניתן לרכוש באמזון וההדרכות שלה מאוד מפורטות, אך גם מורכבות ודורשות סבלנות ומיומנות מסויימת.

קולאז' כבשי טילדה מרחבי הרשת

קולאז' כבשי טילדה מרחבי הרשת

הכבשה הזו כבשה את העולם ולפניכם לקט של כבשים שאספתי ברשת. רציתי שגם לי תהיה כזו כבשה וכדי להתנסות בכך בפעם הראשונה – רציתי לצידי בדיוק את מלי. לכן עלצתי ביותר כשהיא הציעה לי בוקר של שתיים על שתיים (שתי נשים ושתי כבשים) אצלה בסטודיו.

כאמור, הדבר היה לפני כמה שנים (אולי הייתי צריכה לפתוח את הרשומה ב"היו היה…”) ואז לא נהגנו לצלם ולתעד את עצמנו בסלפים תוך כדי וגם לא היה לי בלוג ולא חשבתי לצלם לצורך הדרכה. אי לכך ובהתאם לזאת, כל שיהיה לי להראות לכם הם התוצרים הסופיים, אותם אני אעטוף במלל אוהב, כהרגלי.
heartדמיינו לעצמכם שתי נשים, שישי בבוקר, הזמן קצר ויש עוד בישולים לעשות. לוקחות פסק זמן ומתנתקות מן החוץ. אושר גדול. מלי הוציאה מהספר של טילדה את הגזרות. יש כבשה גדולה ויש כבשה קטנה. נדמה לי שאני הלכתי על הקטנה.

טיפ ראשון שלמדתי באותו היום:
את הגזרות העתקנו על קרטון כדי שיהיה קל לציירן על הבדים, אבל גם כדי שנוכל לשמור את השבלונות לכבשים נוספות. מלי לימדה אותי להשתמש בקרטון של קופסאות הקורנפלקס ובעיני זה גאוני. זה נפוץ בכל בית ויש ממנו הרבה, העובי מאוד נוח לחיתוך אבל גם עמיד לפגעי הזמן והכי חשוב, זה מיחזור של חומר לשימוש חוזר וחוזר וחוזר!!
earבספר מוסברים השלבים אחד אחרי השני (אשר לא צולמו, כאמו ומלי הובילה אותי בעקבותיהם). מצאתי לכם ברשת הדרכה מצולמת. גוגל אמנם מתרגם את הבלוג, אבל לדעתי מספיקות התמונות. ה"פרווה" של הכבשים שלנו היא בעצם בד מגבת רגיל ולמי שאין בד מגבת לפי מטר יכול לקנות מגבות פשוטות. אני השתמשתי במגבות הכי זולות שקניתי איפשהו (איקאה? סופר?)

טיפ שני שלמדתי באותו היום:
באותו שישי למדתי דבר נוסף, הפעם מטילדה. הדמויות שהיא מדריכה אותנו לתפור הן עדינות ומורכבות ולצורך "הפיכת" הבובה לצד הימני כדאי שהשוליים של הבד יהיו דקים ככל האפשר. כדי שנוכל להגיע לשוליים מינימליים אבל גם לא להגיע למצב שפיספסנו נקודה ויש לנו חור לא תפור, טילדה מדריכה אותנו לתפור קודם לפי ציור שציירנו על צד אחד של הבד  (אשר מחובר ימין על ימן לבד שני) ולגזור אחר כך. כך הדמות יוצאת מדוייקת ושולי הבד מינימליים.
גאוני.

העדר הקטן של מלי

העדר הקטן של מלי

מלי העלתה את התמונה של העדר הקטן שהיא תפרה לפורום הטקסטיל והליבוד בתפוז, וכתבה על כך בקצרה.

הכבשה שלי

הכבשה שלי בצילומי פנים.

אני הקדמתי אותה, הרביתי רהב ורצתי לספר לחבר'ה כבר ביום שלמחרת הסדנא המשותפת שלנו.
home closeupאני עשיתי כמה שינויים לכבשה. את הלב של הכבשה שלי לא שמתי במרכז, כמו בהדרכה של טילדה, אלא בצד ואת תווי הפנים רקמתי בתוספת חרוז לכל עין.
עם השלמת התפירה, הרקמה והעיצוב יצאנו,  כיבשי ואני,  לסדרת צילומי חוץ כשאנחנו שמחות וטובות לב.
closeupרק צילמתי את קלוזאפ הראשון וכיבשי התחילה לשחק אותה פרימדונה. "אני לא נראית קצת פוזלת?"  היא שאלה והסמיקה קלות. אמרתי לה שממש לא.
closup 3"אולי תצלמי אותי, כזה, בשלושת ריבעי? ככה לא יראו לי את הסנטר הכפול" היא המשיכה להציע הצעות… שיתפתי איתה פעולה עד שהיא התחילה לבקש זויות כמו 1/3, 7/8 ולי לא היה מצב רוח של מד-זווית.
philosophical 1כיבשי היא כבשת טילדה יחודית. פה בצילום תפשתי אותה בפוזה פילוסופית, כשהיא מביטה לעבר האופק. אמנם כל כבשת טילדה היא יחודית, אבל כיבשי היא יחודית במיוחד… לכיבשי יש זנב של כבשה, אליה. טילדה לא הכניסה זנב בגזרה שלה ואני מצאתי חובה לתקן זאת. מישהו שמע על טליה ללא אליה?
profile"בחייאת, כיבשי, תראי לי פרופיל מלא. אני רוצה להראות לכולם כמה את מיוחדת" ביקשתי מכיבשי בהתלהבות. למותר לציין שהיא נענתה מייד ושינתה תנוחה בקלילות, כשהיא מבליטה בגאווה את האליה המגבתית והמפוארת שלה.

לאחר כמה ימים משעשים למדי במחיצתה של הכבשה הטילדאית שלי, נפרדתי ממנה בהעניקי אותה לתום,שכני הצעיר, זה שקיבל את שמיכת הטלאים ללידתו.

9 תגובות בנושא “מלי ואני ביום כבשה

  1. מלי חוט ומחט

   סיגל תודה על הפוסט השמיייח אין לי ספק שנהניתי לא פחות ממך. שישי של בוקר מלא, ללא מתעסקות במצלמה לתיעוד (וזה נחמד מאוד) רק אני ואת. אשמח לחזור על החוויה הזו שנית, כשאעבור שוב לסטודיו חדש. את יוצרת מדהימה, נעימה וההכרות שלי איתך עושה לי טוב ומידיי פעם כשצריכה את עזרתך את תמיד כאן בשבילי עם כתף ענקית. ישר כוחך. תודה שוב.
   נ.ב. במידה ויהיה ביקוש מוכנה לפתוח הרשמה לסדנה כזאת במחיר מסופסד.

 1. מלי חוט ומחט

  סיגל תודה על הפוסט השמיייח אין לי ספק שנהניתי לא פחות ממך. שישי של בוקר מלא, ללא מתעסקות במצלמה לתיעוד (וזה נחמד מאוד) רק אני ואת. אשמח לחזור על החוויה הזו שנית, כשאעבור שוב לסטודיו חדש.
  את יוצרת מדהימה, נעימה וההכרות שלי איתך עושה לי טוב! ומידיי פעם כשצריכה את עזרתך את תמיד כאן בשבילי עם כתף ענקית. ישר כוחך. תודה שוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.