החוויה הטרומית בשכבר הימים שלי

פורסם לראשונה ב"תפוז" בתאריך 29 דצמבר 2011

זה היה בשכבר הימים…
מכאן זה נראה כמו בסרט סופר-8 על חייו של מישהו אחר.
אבל אלו הזיכרונות שלי ושכבר הימים הזה היה שלי לפני פחות מעשור.

אביב בדרך למפעל של החטיבה הטרומית, בנתיבות

בוקר, השעה 6:00,  אני משחררת הנדברקס ומרימה קלאצ'.

בחורף זה אומר חושך וקררררררררר והידיים קפואות עד שצחנת המנוע מצליחה לחמם את חלל המכונית. כשעה מאוחר יותר הייתי מתקשרת לאישי היקר(שהוענק לו אז התואר "חד-הורי נשוי") ומעירה אותו ליום חדש. להעיר את הילדים, להאכילם ולהסיע אותם לגנים.

שדות צהובים בדרכים.

יש המון עוצמה כשאתה רואה את היום נולד. עוצמה ורוגע. השמיים מתבהרים אט אט והחיוך מתגנב לו ללב. עונות השנה מתחלפות ושעות האור מתארכות ומתקצרות. הנסיעות בדרכים נתנו לי המון אנרגיה. העונות שניכרו בצידי הדרכים, הצמיחו אותי.

בניה טרומית והנפת אלמנטים טרומיים במרלוג "חוגלה" בצריפין

הגדרת התפקיד שלי היתה "מנהלת פרוייקטים" בחטיבה הטרומית של חברת "מנרב הנדסה ובניין בע"מ אבל בפועל זה היה יותר כמו "מתרוצצת פרוייקטים" ומצאתי את עצמי בדרכים בין המפעל בנתיבות, המשרדים הראשיים באשדוד ובין הפרוייקטים אותם ניהלתי בתלאביב, בנתב"ג, בצריפין, בכפר סבא….
מתאמת ומנהלת, מכבה שריפות, מרגיעה קבלנים שכועסים על הקולגות שלהם, דואגת שהכל יעבוד כמו שעון. להזמין מנוף, לדאוג שיגיעו האלמנטים הנחוצים לתאמת סגירת כבישים לעבודות לילה, לדאוג לאוכל לפועלים שנשארים למשמרת שניה ועוד…

"קדמת העיר כפר סבא" – בניה טרומית למגורים.  אנחנו כאן כבר בקומה 4 מתוך 15. בצד ימין יש אלמנטים של קירות ממ"ד ממתינים לתורם.

כייף מאוד לנהל פרוייקטים גדולים.
כייף עצום להגיע לאתר בבוקר (הרבה פעמים ב6:00 כבר הייתי באתר) ולזכות בקפה שחור מעולה מעולה. אין, אין על הטעם של קפה שחור בבוקר באתר בנייה! ההתארגנות, התיאומים, הצמיחה הנפלאה של המבנה, זו חוויה מעצימה ביותר.

"קדמת העיר כפר סבא" – בניה טרומית למגורים.  אנחנו כאן כבר בקומה 4 מתוך 15. קירות מחופי אבן מוכנים להנפה והרכבה.

לנהל פרוייקט בבניה זה ריקוד טנגו עם הנסיבות והצרכים, כשמסביב יש ים של אגו גברי שזקוק לאישור…
בבנייה טרומית יש קסם עצום שנובע משתי סיבות. הראשונה היא מובנת מאליה – האלמנטים (פריקסטים) נוצקים באתר רחוק וכשהם מגיעים לאתר, הבניה מאוד מהירה, יחסית לבניה קונוונציונלית.

"קדמת העיר כפר סבא" – בניה טרומית למגורים.
הרכבת לילה של קשתות טרומיות. ההרכבה בעזרת  "מנופי אבי": מנוף ליבר 250 טון/מ'

הסיבה שניה היא המנופים… ♥♥♥ אין כמו עוצמה של מנוף, וההנפה של האלמנטים היא תמיד מרגשת. או כשמביטים למעלה לעגורן באתר של בניה גבוהה זה נותן תחושה של ביטחון – כאילו מישהו גדול וחזק שומר עליך מלמעלה.

"קדמת העיר כפר סבא" – בניה טרומית למגורים.
הרכבת לילה של קשתות טרומיות. ריתוך האלמנטים כאשר הם עדיין תלויים על המנוף.

זו תקופה מכוננת בחיים שלי כי אז הבנתי , סוף סוף, שאני לא רוצה להיות יותר בוב הבנאי ולהתרוצץ על הפיגומים ובין הברזלים אלא שהגיע הזמן להיות אדריכלית באופן מוחלט.

אני עדיין קמה מוקדם בבוקר, אבל היום זה כדי להכין לילדים ארוחת בוקר לפני שמגיעה ההסעה לבית הספר. האנשים הראשונים שאני מדברת איתם בבוקר אינם פועלים משכימי קום אלא הילדים הפרטיים והנפלאים שלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.