פורים, בהחלט החג שאני הכי אוהבת… (אז מה אם כבר פסח עכשיו??!)

פורסם לראשונה ב"תפוז" בתאריך 6 אפריל 2012

לפני כמה שנים כרתתי הסכם עם שני בני (כשהם עוד היו יותר נמוכים ממני). ההסכם היה הסכם פשרה וככזה, השאיר כל אחד מהצדדים קצת לא מסופק.

חייזרים – פורים 2001

חג פורים הוא חג היצירה, בעיני. ולקראת כל חג שמחתי להפיק את משאלות התחפושת של זאטוטי ולהגשים אותן. האילתורים והתפירות. בחירת הבדים וההמצאות. ולבסוף – התוצאה הסופית  תמיד כל כך מתוקה. ולא, לא כי אני מהללת את עצמי, אלא כי כל הילדים, בכל העולם, כל כך מתוקים כשהם מתחפשים.

פורים 2002- הארי פוטר וספיידרמן

לאחר כמה שנים של, ציטה, עכבר, חייזרים, הארי פוטר ועוד כהנה וכהנה תחפושות שעלו על דעתם, הודיעו לי שני המורדים שבאותה השנה הם רוצים תחפושות קנויות.. 

פורים 2004 – הרוזן דרקולה והכלב של דרקולה  (שיש לו גם גלימה…)

לא אוכל להסביר את עומק הזעזוע והעלבון ובעיקר את האכזבה שהילדים שלי לא ילבשו את פרי יצירתי… "מה??!!"  ביקשתי שיחזרו על דבריהם וכשהבנתי שאין לי בעיית שמיעה שאלתי בקול ענות חלושה: "אבל למה??!"

פורים 2005 – צל והודי עם חליל ונחש.

אני לא זוכרת את הלמה, וגם לא מתי זה היה. אבל ההסכם שנכרת אמר ששנה אחת קונים תחפושות ובזו שאחריה אני מכינה וכה הלאה (עד שהראשון ישבר…) מישהו פה מצליח לקלוט שהם התאכזבו מכך שבעוד שנה אני אכין להם את התחפושת??? – בילתי נתפס!

פורים 2007 – עמוד שווארמה                                                                                פורים 2008 – אשה  

עברו השנים (אני לא זוכרת מה קנינו, מתי קנינו ואם זה קרה יותר משנה אחת…) אבל אולי כי לא התעקשתי אלא הלכתי על פשרה, הם חזרו והבינו שאין כמו תחפושות של אמא ושאמא יש רק אחת. 

פורים 2010 – גוברנייטור

כי רק אמא יכולה להכין תחפושת של עמוד שווארמה, או גוברנייטור (שזו המצאה של בכורי: טרמינייטור+ גוברנר = ארנולד שווארצנגר) או אריזה של חלב תנובה…

פורים 2010 – ליידי גאגא

אז מה היה לנו השנה?

פורים 2012 – פרד פלינסטון

היה לנו פרד פלינסטון  בוורסיה עם נבוט + כיס ל"איי-סטון". הנבוט עשוי מעיסת נייר לפי מתכון ושיטת עבודה של מורתי מ"הבית של יעלי". צביעה בשלל צבעים (פלסטי, אקריליק וצבע שטיפה של עץ)

הנבוט של פרד פלינסטון

והיה לנו מלאך המוות (סיבוב שני – אז היה לנו כבר חרמש) עם החרמש, כאמור, וכפפות של שלד (כפפות סרוגות ב15 ש"ח ועליהן ציור  בצבע אקרילי של עצמת כף היד) האיפור היה תענוג עצום.

פורים 2012 – מלאך המוות
עיצוב ידי מלאך המוות – ציור על גבי כפפות לפי ספר אנטומיה

כבר כמה שנים שאנחנו מצטלמים בערך באותה נקודה בגינה. כולם גובהים, העצים, הצמחים והילדים. ורק אני נותרתי הנמוכה של הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.